Пантазіївська ЗШ І-ІІІ ступенів

Вперше в селі Пантазіївка почала працювати школа грамоти в 1878 році.

В 1896/97 навчальному році заняття в ній почалися лише 5 жовтня і тривали до 29 квітня. В цей час до школи ходило 50 хлопчиків і 10 дівчаток, але тільки одна дівчина закінчила навчання.

На час Першої світової війни школа припинила роботу. У 1920 році Червона Армія вигнала з села денікінців. Відділ народної освіти піклувався про відновлення роботи школи. В цьому ж році для забезпечення учнів продуктами харчування школі виділили 2 десятини землі.

Цікаво, що з 1 січня 1923 року в селі проходив місячник допомоги школі грамоти: селяни відремонтували шкільне приміщення, столи, лавки, квартири вчителів. Комсомольці засіяли пришкільні ділянки, щоб на кошти, виручені від збуту врожаю, придбати для учнів підручники та письмове приладдя.

В 1923 році в школі навчалося понад 80 дітей і працювало 2 вчителі. Також, в 1923 році, при сільському будинку культури працювала школа ліквідації неписьменності для допризовників та дорослих, де навчання проводили місцеві вчителі.

1929 року в селі зведено нове приміщення школи, на будівництво якої держава виділила 12,6 тис крб.

1932 року початкову школу реорганізовано в семирічну, а напередодні Великої Вітчизняної війни на базі семирічки створено середню школу.

20 листопада 1961 року учні Пантазіївка одержали подарунок від колгоспу – типове приміщення для середньої школи з обладнаними кабінетами… Школа перейшла на однозмінну роботу з продовженим днем. Навчаються в ній 204 учні й працюють 22 вчителя. Діти користуються безплатними сніданками й обідами. Активною участю у виробництві учні віддячують колгоспові за батьківське піклування. Шкільна бригада обробляє 42 га кукурудзи, з яких щороку одержує високі врожаї.

У школі, крім інших, були такі дисципліни: землеробство – викладав агроном колгоспу ім.Дзержинського Чорниш Я.Д., пізніше викладали ще й механізацію із врученням свідоцтв про отриману спеціальність.

У 1957-1958 навчальному році було створено                 І виробничу бригаду. Обробляли соняшник, кукурудзу, причому норма для школяра сягала 50% від норми працівників колгоспу. Бригадиром І виробничої бригади була учениця 9 класу Булінок

За велику роботу, проведену правлінням колгоспу ім.Дзержинського в розвитку народної освіти, та за піклування про трудове виховання учнів голова колгоспу В.Г.Аленьков був удостоєний честі брати участь у роботі республіканського з’їзду вчителів, що відбувся 1968 року в місті Києві.